Naujienos
 


  Prenumerata
 

Damodara.lt naujienų prenumerata

Dovanos, akcijos ir specialūs pasiūlymai Jums.
Laiškus siunčiame saikingai.
 
     
 
2012 metų sausio 1 dieną turi įsigalioti alkoholio reklamos draudimas

2011-09-29
 

Tėvai, kurie auginat vaikus. Šita žinutė skirta jums. 

Tabako reklamą pakeitus alkoholio reklama, moterų alkoholio vartojimas išaugo 2 kartus, o 7-14 metų amžiaus vaikų apsinuodijimų alkoholiu skaičius per 6 metus (nuo 2001 iki 2007 metų) išaugo 17 kartų. Seimo nariai dėl to kaltina tėvus. Jie priima sprendimus, dėl kurių kenčia mūsų vaikai, o mes esam kalti, kad blogai auklėjam, kad laiku neišjungiam televizoriaus, kad neuždengiam vaikams akių kai einam pro reklaminius stendus ir pan. Gal gana to tyčiojimosi? 

Europos mokslininkai vienareikšmiškai patvirtino, kad vaikai kurie mato alkoholio reklamą pradeda gerti anksčiau, o tie kurie jau geria tą pradeda daryti intensyviau. Dėl šių įrodymų jau niekas nebeabejoja. 

2012 metų sausio 1 dieną turi įsigalioti alkoholio reklamos draudimas, bet seimo nariai deda visas pastangas, kad jis būtų atšauktas. Nesiklausoma medikų, psichologų, mokinių parlamento, studentų ir tėvų organizacijų nuomonės. Vieša diskusija blokuojama žiniasklaidos, kuri suinteresuota alkoholio reklamos pinigais.

.. Aš pats auginu 3 vaikus, kurių vyriausiam 10, o mažiausiai 3 metukai. Jų amžius kritinis. Jiems reklama paveikiausia. Jei jos draudimas bus atidėtas ar atšauktas, jų apsaugoti vien savo pavyzdžiu ar jėgomis tikrai negalėsiu. Negalėsit ir jūs. Lietuvos statistika kalba pati už save. 
Neleiskim alkoholio gamintojų perkamiems ir parduodamiems seimo nariams sugadinti savo vaikų ateitį.
Trečiadienį (rugsėjo 28 d.) Reklamos draudimo atšaukimą svarstys ekonomikos komitetas. Darbotvarkę galit rasti čia http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6174&p_k=1

Turiu jau daugiau kaip 10 metų patirties pasichoaktyvių medžiagų vartojimo epidemiologiniuose tyrimuose ir galiu pasakyti, kad jei tęsis alkoholio reklama, kentėsim visi ir pirmiausia mūsų vaikai. 
Nebeleiskim to daryti. Išnaudokit visus įmanomus būdus pasakyti savo nuomonę seimo nariams. Ateikit prie seimo, ateikit į komitetą, parašykit seimo nariams, paskambinkit jiems. Spaudimas yra baisus. Artėja rinkimai seimo nariai nori gauti eterį iš televizijų ir pinigų iš alkoholio gamintojų. Jei tylėsim jie taip ir padarys. 

Pasidalinkit šia žinute su savo draugais:
http://www.sarmatas.lt/09/lietuvos-alkoholizacijos-salininkai-ir-remejai/
http://lt.netlog.com/go/explore/videos/videoid=lt-1404015

Susirūpinęs tėvas.

Damodara.lt - laiško turinys originalo kalba.